Projekt pod nazwą „SZCZEPIONKA NA RODZINNE PROBLEMY”
jest współfinansowany ze środków Województwa Kujawsko – Pomorskiego
i został opracowany przez naszą Fundację
dla rodziców poszukujących rozwiązania problemów własnych i swoich dzieci,
a także dla rodzin przechodzących przez kryzysy wewnątrzsystemowe.
Szczególnie zależy nam na wsparciu rodziców, którzy:
● przeżywają kryzysy w relacjach rodzinnych,
● znajdują się w sytuacji rozstania, separacji, rozwodu, ale wspólnie wychowują dzieci,
● cierpią na zaburzenia lękowe lub popadają w stany depresyjne,
● wywodzą się z rodzin dysfunkcyjnych, ale nie chcą powtarzać błędów własnych rodziców,
● pragną dokonać zmian w swoim stereotypowym, nieracjonalnym działaniu i sposobie
myślenia,
● czują potrzebę rozwoju swoich kompetencji rodzicielskich.

Proponujemy trzy formy wsparcia:
warsztaty o różnej tematyce,
konsultacje indywidualne,
terapię rodzinną.

Warsztaty odbywać się będą zależnie od panującej sytuacji epidemiologicznej:
w warunkach stacjonarnych
(w Ośrodku Rehabilitacji i Szkolenia PZN w Bydgoszczy przy ul. Powstańców Wielkopolskich 33),
bądź w formie on-line.

Aby skorzystać z wybranej formy wsparcia należy pobrać formularz zgłoszeniowy ,
wypełnić i odesłać na adres fundacji: info@fundacja-nie-zwykla.pl w formie zdjęcia lub skanu.

Szczegóły projektu poniżej oraz w zakładce Projekty.

WARSZTATY W RAMACH PROJEKTU:
Do rodziców oraz dorosłych dzieci, którzy w sytuacji przedłużającej się izolacji z powodu pandemii doświadczają stanów lękowych, ataków paniki czy obniżonego nastroju, zamartwiają się, popadają w stany dysforyczne, kierujemy dwa warsztaty:
– „Oswoić lęk, pokonać panikę” oraz
– „Tworzenie wewnętrznej harmonii
Rodzicom w sytuacji rozwodu/rozstania, którym na sercu leży dobro dziecka i chcą maksymalnie chronić swoje dziecko oraz zaspokoić jego potrzeby w tym trudnym czasie proponujemy warsztat „Rozdarte serce, czyli dziecko w sytuacji rozstania rodziców”.
Osobom wywodzącym się z rodzin dysfunkcyjnych, które nie chcą powtarzać błędów własnych rodziców i wszystkim pragnącym dokonać zmian w swoim stereotypowym, nieracjonalnym działaniu i sposobie myślenia, dedykujemy nasz autorski warsztat: „ABCD emocji w rodzinie”.
Dla rodziców, którzy czują potrzebę rozwoju swoich kompetencji rodzicielskich przygotowaliśmy
warsztat pn: „Trening umiejętności wychowawczych” inspirowany programem „Szkoła dla
rodziców i wychowawców” opracowanym przez J. Sakowską w oparciu o koncepcję „Wychowania
bez porażek” T. Gordona oraz książkę A. Faber i E. Mazlish „Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały;
jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły.”

KONSULTCJE INDYWIDUALNE I DLA PAR to forma wsparcia osób w szczególnie trudnych i delikatnych
przypadkach, wymagających dodatkowego omówienia. Mogą z niej skorzystać zarówno uczestnicy warsztatów, jak i osoby lub pary, które z braku wolnych miejsc nie mogły wziąć udziału w warsztatach, a ich problemy wymagają szybkiej interwencji. Celem konsultacji dla par jest pomoc im w usprawnieniu komunikacji w związku, służącej wzajemnemu zrozumieniu i pogłębieniu więzi.

TERAPIA RODZINNA to nasza forma pomocy rodzinom, które przeżywają poważniejszy kryzys i potrzebują wsparcia w sprawach istotnych dla dzieci lub dla całej rodziny. Pozwala spokojnie przyjrzeć się temu, co dzieje się w rodzinie i jaki wpływ na poszczególne osoby ma funkcjonowanie całego systemu rodzinnego. Terapia polega na odnalezieniu źródła kryzysu oraz sposobów na jego pokonanie, czemu służyć ma cykl spotkań, w których uczestniczą rodzice, dzieci i para terapeutów prowadzących. Celem terapii jest rozwiązanie problemów i konfliktów w rodzinie, poprawa wzajemnej komunikacji oraz odbudowa więzi między jej członkami.